Auto Seçkin Seçim Çiçek Röportajı

Bu sayıdaki röportajımıza İstoç Oto Ticaret Merkezi’nin önde gelen esnaflarından Seçim Çiçek’i konuk ettik. Seçim bey şu sözlerle konuşmasına başladı:

1983 Samsun Çarşamba doğumluyum. Uzun yıllardır bu işle uğraşıyorum. Galericiliğin bir okulu olmadığı ve büyüklerden öğrenilen bir meslek olduğu için biz de babamızdan kalan bu mesleği icra ediyoruz. Şahsımıza ait firmamız; hizmet ve kalitemizle ismimiz gibi Seçkin.

Önce Anadolu yakasında bu işi yaptık ve daha sonra Avcılar ile Vatan şubesinde de devam ettik. Şu an ise İstoç’ta Auto Seçkin olarak yolumuza devam ediyoruz.

2010 yılından önce orta segment araç alıp satımıyla uğraşıyorduk, Bu tarihten sonra lüks araç alım-satımı, ithalat ve ihracatı yapmaya başladık. Kısacası lüks araç alan, satan ve kullanan insanlara hizmet veriyoruz. Futbolcular, sanatçılar, iş adamları… Bizim sektörümüz gözden göze, kulaktan kulağa çok geniş bir kitleye çabucak yayıldığı için tanınmama ihtimaliniz yok. Türkiye’nin önde gelen galericileriyle alışverişimiz var ve hemen hepsiyle iletişim içerisindeyiz.

6 yaşımda İstanbul’a geldim. Kendimi bildim bileli bu işle uğraşıyorum ve babamın bıraktığı bu mesleği 10-15 yıldır tamamen üstlenerek devam ettiriyorum. Babamız bize saltanat değil doğruluk ve dürüstlük bıraktı.

Bu işi temelden öğrendim. Yaşım çok büyük olmamasına rağmen şu an en az 10 esnaf yetiştirdim ve şu an bu işi yapıyorlar. Eğer galericiliği iyi yaparsan tabii ki seni örnek alırlar, bizi örnek alarak galericilik yapan birçok esnaf var ve bu durum bizi daha da mutlu ediyor. Hedefleri olan bir firmayız bu nedenle sürekli yenilikler, sürekli değişiklikler yapıyoruz. Hedeflerimiz ve yaptığımız işler o kadar kaliteli ki yurt dışından bile müşterilerimiz var ve bu konuda çok iddialıyız. Dünyadaki tüm araç, marka ve model, ne olursa olsun müşterinin isteği üzerine en geç 1 hafta içerisinde temin edebiliriz.

Auto Seçkin markası adı altında sürekli gelişimi, yenilikçiliği ve değişimi benimsemiş, müşteri memnuniyetini yükselterek kurumsal yapısıyla; çevresine güven veren, öncü bir hizmet şirketidir.

Auto Seçkin, temsil ettiğimiz markaların gücünü, en kaliteli şekilde, en cazip koşullarla hizmet veren, içimizde barındırdığımız; şeffaflık, dürüstlük ve çalışma azmiyle birleştirerek, sektördeki hizmet anlayışını şekillendiren, koşulsuz müşteri mutluluğunu sağlamak için her zaman standartların üzerinde hizmet sunmaktır.

Hedefimiz, öncelikli olarak müşteri memnuniyetini sağlayarak sadık müşteri portföyü oluşturmak, çalışanların haklarını koruyan bir çalışma sistemi meydana getirmek, hizmetlerimizi kalite standartlarımızın üzerine çıkartmak, kaliteli hizmet yapısı ile müşterilerinin beğenisini kazanmaktır.

Galericilik işini profesyonel bir şekilde icra ettiğimiz için oto pazarlarından belli bir zaman önce çekildik. Çünkü belli bir mekanda bu işi yapmak hem alıcı hem de satıcı için daha iyi. Alıcı ve satıcı kitlen bellidir ve güvene dayalı bir alışveriş yapılmış olur.

Umran Ekspertiz firmasından çok memnunuz. Bir galerici olarak dile getirmek isterim ki; bizim en büyük destekcilerimiz sizlersiniz. Çünkü alıcı ve satıcı arasında bir güven bağı oluşturmuş oluyorsunuz. Çok zahmetli bir iş ve gayret. Tecrübeye dayanarak yaptığınız bu işi alıcı ve satıcı haklarını koruyarak en iyi şekilde yerine getiriyorsunuz. Umran Ekspertiz firmasına yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

İstoç esnafı, müşterisi, yönetimi ve çalışanından çok memnunum. Çoğu esnafımız ve ben, burada bir konferans salonu olmasını istiyoruz. Böylece fikir alış-verişimiz, sorunlarımız ve paylaşımlarımızı birbirimize aktarabileceğimiz bir ortama sahip olmuş oluruz.

Benim isteğim hiç kimse insanları kandırarak, güvensiz ve kalitesiz iş yapmasın. Zaten bizim mesleğimizde işini kaliteli yapmak bu işi daha çok sevdiriyor. Burada herkes bir zincirin parçası olduğu için herkesin işine daha fazla dikkat etmesini, daha düzgün ve daha kaliteli işler yapmasını diliyorum.