Fatih ÖZER; Başarı Devamlılık İstiyor!

Fatih Özer

Yaz gelince tabiat hızlanıyor, biz de hızlanıyoruz. Tabiri caizse, tatlı bir bahar esintisi gibi, tüm yurdu dolaşıyoruz. Yoğun takvimiyle yaz mevsimine de girmiş bulunmaktayız. Tüm hızıyla bayi açılışlarımız devam ediyor.

Hedef 81 İl, Hedef Tüm Türkiye

Başarı, devamlılık ister, süreklilik gerektirir. Bu da, çalışmaların sürdürülebilir olmasını lüzumlu kılar. Gerek bireysel, gerekse toplumsal bütün meselelerde, eğer bir hedefe ulaşmak istiyorsak, biliyoruz ki işler dönüp dolaşıp sürdürülebilirlik kavramında düğümleniyor. Sürdürülebilirlik demek, aynı zamanda pozitif istikrar demektir. İstikrar olmadan yeni hedefler belirlemek, yeni projeler üretmek, yeni başarılar elde etmek şöyle dursun, mevcut kazanımları korumak bile mümkün değildir.

Tilkinin 10 hikâyesi varmış, 9’u tavuk üstüne. İş dünyasının da 3 hikâyesi vardır ve hepsi de aynı kapıya çıkar. Bizim hikâyemiz; “Huzur, güven ve istikrar” üstünedir. Bu nedenle, bizim için en önemli kavram, Sürdürülebilirliktir. Eskiler buna, İstikrar derler. İstihdamı, ne olursa olsun arttırmak zorundayız. Çünkü işsizlik, hem bireysel, hem de toplumsal bakımdan, tembellik demektir. Her şeyden önce, insan dediğimiz en önemli kıymetin körelmesidir. İlkelerinden taviz vermeden, içinde yaşadığı topluma faydalı olmak amacıyla, işini samimiyet ve özveriyle, en iyi şekilde yapan herkese gönülden teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum. Bir toplum, işini iyi yapan insanlarla yükselir.

Sonuçtan değil, süreçten sorumluyuz. Akıbeti elbette gözetiriz, fakat istesek de belirleyemeyiz. Öyleyse, Necip Fazıl’ın dediği gibi, “Sen tohum saç, bitmezse toprak utansın,” Biz de, elimizdeki tohumları saçmaya devam edeceğiz.

Bu vesile ile, mübarek üç ayların taçlandırıldığı rahmet, mağfiret ve bereket ayı mübarek Ramazan-ı Şerif’in Ülkemize ve Tüm İslam Alemine hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum.