Dumlu Motors Berhan Dumlu Röportajı

Dumlu Motors

İNSANLARIN RAHAT BİR ŞEKİLDE, GÜVENEREK ALIŞVERİŞ YAPABİLMESİNİ HEDEFLEDİK

Berhan Dumlu

Berhan Dumlu, Erzurumluyum. Dumlu Motors olarak yaklaşık 10 yıldır hizmet vermekteyiz. Bugün açılışımızı gerçekleştirdik. Geçmişteki tecrübelerimize dayanarak bu deneyimi geleceğe taşımak, kaliteli güzel hizmet veren, profesyonel bir ekipten oluşan, insanlara değer yargılarıyla yaklaşan, yeni bir güler yüz oluşturmak hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Toplumumuzdaki güvensizliği kırıp, yeni bir imaj ortaya koyup, insanların rahat alış veriş yaptığı, profesyonel bir hizmet vermektir.

Otomotiv sektöründe yapılan yenilikler hakkında neler düşünüyorsunuz?

Otomotiv sektörünü geçmişten gelen çok büyük bir pasta olarak düşünüyorum. Bu pastanın içinde herkes pay almak istiyor. Bunun içinde insanlar bireysele bağlıyor. Kimileri kurumsal firma olarak hizmet veriyor. Bununla alakalı ekspertiz firmaları var. İnsanların en büyük sorunu zaten güven ve değer yargısı ile hareket etmek. Zaten toplumun geçmişten beri en büyük sıkıntı yaşadığı sorun budur. Bunları aşabilmek açısından yapılabilecek en büyük şartlardan biri olarak düşünüyorum. Kanunen alınan yeni hamleler, insanların, değer yargılarını yıkarak oluşturduğu tabular, yeni güzel bir platform doğuruyor. Tabi ki insanlar bunun içinde yer almak istiyor. Buda güzel bir oluşum ortaya çıkartıyor.

Automall Galericiler sitesi hakkında neler düşünüyorsunuz?

Biz faaliyetimize 1996 yılında Oto Center’da başladık. Tabi o dönemler bizim yaşımız küçük olduğu için belli bir süre aile büyükleri bu mesleği icra etti. Sonra şehir içinde galericileri toplayıp bir arada tutmaya çalıştılar. Güzel bir atmosfer doğuran herkesin bir arada olduğu site yapılanmasına geçildi. Bununla birlikte İştoç, Automall tarzında bir çok site kuruldu. Automall’de bunlardan bir tanesidir. Güzel bir site. Diğerlerine göre oluşumu hoş ama büyük esnafların içinde olmadığı, yeni yeni güzel bir site olarak biliniyor artık. Biz de buradaki yerimizi aldık. Herkese bol kazançlar diliyoruz. İnşallah güzel esnaflarla buranın da ismini güzel bir şekilde duyuracağız.

Müşterilerinize iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Müşterilerimiz uzun zamandan beri zaten bizi bekliyorlardı. Sektörün içindeyiz. Dostlarımız olsun, arkadaşlarımız olsun, müşterilerimiz olsun, artık hepsini bir bütün olarak düşünüyoruz. Her zaman yanımızda olduklarını biliriz. Hepsini sevgi ve saygı ile kucaklıyoruz..