Elazığ Galericiler Sitesi Başkanı VE GALLERY 23 Otomotiv işletme sahibi Ercan Yılmaz Röportajı

Uzun yıllardır araç alım satımıyla uğraşıyorum. Galericiliğin her safhasını görmüş-geçirmiş birisi olarak bu işte çekirdekten yetiştim. Galericiliğin en iyi zamanlarını da en kötü zamanlarını da gördüm. Öncelikle Umran Oto Ekspertiz’e yaptığı çalışmalar ve yeniliklerden ötürü teşekkürlerimi sunuyorum. Umran Oto Ekspertiz’in Türkiye’de araç ekspertizi denince akla gelen ilk firma olduğunu söyleyebilirim. Umran Oto Ekspertiz’in birçok yenilik ve kampanyanın öncüsü olduğunu biliyor ve bu kampanyalardan faydalanıyoruz. Yaptığı kampanya ve uygulamalarla alıcının da satıcının da işlerini kolaylaştırıp yüzünü güldüren Umran Oto Ekspertiz, Uzaktan Araç Ekspertiz kampanyasıyla araç ekspertiz sektörüne yeni bir yol çizmiş oluyor.

Umran Oto Ekspertiz’in uzaktan ekspertiz kampanyası hakkında düşüncelerimi söyleyecek olursam; gerçekten bizim için çok faydalı bir uygulama, öncelikle bize zaman kazandırıyor. Elazığ’dan kalkıp İstanbul’a gitmek ve orada alacağımız aracı umduğumuz gibi bulamayıp boş dönmemek için bu kampanya bize büyük kolaylık sağlıyor. Çünkü başka araç arayışımız bizim en az 4-5 günümüze mal oluyor bu da işlerimizin aksamasına sebep oluyor.

İkinci olarak bize maddi yönden kazanç sağlıyor. Çünkü galeri esnafı bir şehirden başka bir şehre araç almak için gittiğinde, alacağı aracın kârını yol ve diğer masraflara vermiş oluyor. Eğer bu uygulama olmasa, aradığımız aracı gittiğimiz yerde bulamayacağımızdan maddi yönden olumsuz etkileniyor ve boş yere masraf etmiş oluyoruz. Yani bu kampanya sayesinde Elazığ’dan İstanbul’a boş yere gitmiş olmuyoruz.

Bu uygulamanın en önemli tarafı ise alıcı ile satıcı arasında güven sağlıyor olması. Bu kampanyada ortada garantili ekspertiz raporu var. Alıcı ile satıcının haklarını koruyan Umran Oto Ekspertiz Merkezi bu raporla alıcı ile satıcı arasında güven bağı kuruyor. Çünkü galericilik işi güvene dayalı bir sektör ve güven biterse alışveriş de biter. Elazığ çok büyük bir şehir değil, burada alışveriş yapar müşteriyi yanlış bilgilere yöneltirsek kısa sürede iş yapamaz oluruz. Bazen buradan kalkıp başka şehre araç almaya gidiyoruz ama gittiğimiz yerde araç umduğumuz gibi olmuyor bu da insanlar arasında güvensizlik oluşturuyor. Bu uygulama sayesinde İstanbul’daki bir aracı İstanbul’da sorgulatıp raporunu Elazığ’dan alıyoruz ve araç hakkındaki tüm bilgileri İstanbul’a gitmeden öğrenmiş oluyoruz.