Fatih ÖZER; Hayalleriniz sizin yürek gücünüzü gösterir!

Fatih Özer

YER: Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece – İstanbul

Evet, yeniden doğuş. Her akşamdan sonra gelen sabahın, her zorlu bir imtihana gösterilen sabırdan sonra gelen selametin olduğu bu cihanda, elbette yok oluş misali kıştan sonra karşılayacak olduğumuz bir baharımızda olacaktır. Ne mutlu bizlere ki bu baharı da selametle karşılıyoruz. Baktığımız zaman ne kadarda huzur dolu bir atmosfere büründüğümüz gerçeğini gözden kaçıramıyoruz.

Biliyorsunuz, Mart ayı itibariyle, Umran Ekspertiz Merkezleri kuruluşunun 6. yılını geride bıraktık. Bu vesileyle, Yönetim Kurulumuz, çalışanlarımız ve en son üyemize kadar, bu yolda emeği geçen, bize destek veren herkese teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. 6 yıl önce umutla ve inançla ekilen bir fikir tohumu, bugün gölgesi bütün Türkiyeye yayılan bir ağaç oldu. Bugün, yine bu ağacın gölgesi altında bir araya geliyoruz. Bir araya gelmek, dostluk kurmak, ortaklıklar başlatmak önemli. Çünkü, hep birlikte, Türkiye dediğimiz bu kutlu vatanı teşkil ediyoruz.

Umran Ailesi olarak, ülkemizin ekonomisine canlılık, kuvvet ve direnç kazandırmak için, istihdam yaratmaya devam ediyoruz. Hepimiz biliriz: Otobüs kapılarında “Basamakta durmayın, otomatik kapı çarpar,” diye bir uyarı vardır. Gerçekten de, basamakta durmak tehlikelidir. Bir hedefe doğru ilerlerken, kat ettiğimiz aşamada kalmak tehlikelidir. Umran Ekspertiz olarak, kalkınmayı sürdürmenin gereğini ve önemini vurguluyoruz. Bugüne kadar yaptıklarımızı, daha yukarıya ulaşmak için zemin kabul ederek, ilerlemeyi sürdürmemiz gerekiyor.

Üstad Necip Fazıl’ın dediği gibi; “Devler gibi eserler bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak gerekir,” Umran Ekspertiz olarak biz de, geleceğin Türkiye’sini inşa etmek için karıncalar gibi çalışıyoruz. Bugün, İstanbul’da 5, Anadolu’da 6, Türkiye’de 11 noktada, 5.000 üye işletmeyi temsil ediyoruz.

“Vizyon” en çok üzerinde durduğumuz konuların başını çekiyor. Her şeyin hızla değiştiği, geliştiği ve dönüştüğü bir çağda, ufkun ötesini görebilmek, her zamankinden daha önemli. Bu nedenle, işletmelerimize vizyon kazandırmak için çalışıyoruz.

Hayal kurmak geleceği makro ölçülerde yaşama isteğidir. William Russell “Büyük işler, büyük hayaller kurma özelliği olan insanlarca başarılmıştır” der. Hayaller hayat tarlasından geçerken elimizden toprağa düşen tohumlardır. Tohum ve tarla için de çabalamanız gerekir ki hayaller gerçek olsun.

Hayalleriniz sizin yürek gücünüzü gösterir. Bir insanın yüreğinin gücünü anlamak için sadece yaptıklarına değil, yapmayı istediklerine de bakmak gerekir. “Hayaller bizim kim olduğumuzun aynasıdır” der Barbara Sher.

Otomobil tutkunları geleceğin teknolojileriyle buluşuyor
21-30 Nisan 2017 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde otomobil tutkunlarına geleceğin teknolojileriyle buluşma fırsatı sunacak. Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan istanbul Autoshow 2017 için artık sayılı günler kaldı. Bugünün ve geleceğin otomobil teknolojilerinin sergileneceği İstanbul Autoshow 2017 kapsamında, Türkiye’de faaliyet gösteren ve ODD bünyesinde yer alan otomotiv markalarının yanı sıra, teknoloji, inovasyon, bilişim, aksesuar ve yan sanayi firmaları, Sivil Toplum Örgütleri ve basın kuruluşları yer alacak. Hafta içi 12:00-21:00, hafta sonu ise 11:00-21:00 saatleri arasında ziyaretçilere açık tutacak. “Geleceğe Yakından Bakın” temasının belirlendiği bu yılki fuarda, otomobil firmalarının yanı sıra, teknolojiye yatırım yapmış, bu alanda faaliyet gösteren şirketlerin de önemli gösterileri olacak. Ziyaretçiler yakın gelecekte hayatlarına dahil olacak bu konuları deneyimleme fırsatını da yakalayacaklar.