Fatih ÖZER; Yeni bir şube, yeni bir heyecan

Fatih Özer
Fatih Özer

Yeni bir sayı ile beraber yeni bir şubenin de açılış haberini sizinle paylaşmaktan mutlu ve gururluyum. Doğduğum, büyüdüğüm ve ticaretin içine girdiğim yer olan İzmir ve İzmir’lilere şubemizin hayırlı olmasını temenni ederim.
Güzide halkımız ve bölge esnafımız, İzmir’imize kazandırdığımız bu güzel tesiste, yine Umran kalitesinde hizmet almanın ayrıcalığını en kısa zamanda yaşayabilesi için yaptığımız açılışa özel, ekspertiz günlerimizde 3 günde 250 aracın bizi ziyaret etmesinden büyük mutluluk duyduk. Umran ailesinin farklı şubelerinden gelen yaklaşık 15 personelin ve şube kadrosunun kısa zamanda yaptığı hummalı çalışmalar sayesinde İzmir ‘de kısa sürede gerçekleşen bu güzel başlangıcın devamının da aynı şekilde olmasını temenni ediyoruz.
Şubeler arasında uyguladığımız UZAKTAN EKSPERTİZ çalışmasının en önemli ayaklarından birisi daha tamamlanmış ve 2. el araç ticareti yoğunluğu yüksek olan İzmir, uzaktan ekspertiz ağına dahil olmuş oldu. Böylece web adresimiz üzerinden sorgulanacak araçlarda İzmir araçları da yerini almaya başladı. Tüm Türkiye’ye hayırlı olsun.
İçinde bulunduğumuz dönemin belki de sektörel anlamda en önemli konusu 2. El araç satanın ve ekspertizi yapanın alıcıya karşı sorumluluklarını belirleyecek olan İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmeliğinin imza aşamasında olması. Bu yönetmelikte 2. El ticareti yapacak tüccarın ve satışı yapacak olan satış personelinin profili belirlenmiş, alması gereken sertifikalar ve eğitimlerden bahsedilmiş. Bu süreçte ekspertiz firmalarını da ilgilendiren, merdiven altı tabir ettiğimiz yerlerin de kendisine çeki düzen vermesine neden olacak bir standart hazırlığının da sürdüğünü hatırlatmak isterim. Böylelikle işinde ehil olmayan, belli kriterleri karşılayamayan düşük profilli işletmelerin de sektörümüze zarar vermesi devlet eliyle engellenecek.
Tüm bu gelişmeler ışığında Umran ailesi olarak bizim de sektöre değer ve güç katacak, yol gösterecek ve çok kısa zamanda gururla duyuracağımız kutlu bir çalışma içerisinde olduğumuzun müjdesini vermek istiyorum. Saygılarımla.