Garanti Paketleri

Umran Bağımsız Araç Ekspertiz Merkezleri olarak ekspertiz hizmetimizin yanında aracınızın daha uzun ömürlü olması ve satmayı düşündüğünüz zaman daha iyi bir ikinci el değerine sahip olması için Garantek Garanti Firması ile birlikte hazırladığımız garanti paketimizi sizlere sunmuş bulunmaktayız. 

Garantek Garanti, almış olduğunuz araç ile ilgili olarak satın almış olduğunuz tarihten itibaren devreye giren ve seçmiş olduğunuz paket kapsamında belirtilen süre veya kilometre boyunca sizleri öngörülmeyen masraflardan koruyan bir sigorta programıdır.

 

  1. Garanti hangi araçları kapsamaktadır?

8 yaş 160.000 Km altında kalan araçları kapsamaktadır. Özel araçlar (Alpine, Aston-Martin, Bentley, Bugati, Buick, Cadillac, Corvette, Dodge, Excalibur, Ferrari, Lamborghini, Lincoln, Lotus, Maserati, Mercury, M.V.S.-Venturi, Porsche, Rolls-Royce) araç bedeli 500.000 TL’den fazla araçlar ve beygir gücü 261 HP üzerindeki araçları kapsamamaktadır.

 

  1. Garanti kapsamına giren parçalar nelerdir?

İkinci El araç yönetmenliği ile ilgili garanti verilecek parçalar; motor, şanzıman, tork konvertörü, diferansiyel ve elektrik sistemi satış tarihinden itibaren 3 ay 5.000 Km, ikinci el motorlu kara taşıtı ticaretiyle iştigal eden işletmenin garantisi altındadır.

  1. Motor:Marş dişlisi, volan, yağ pompası, krank mili ve yatakları, Triger dişli ve zinciri (Triger kayışı ve diğer kayışlar hariç), kam mili kasnağı, kam mili, kam mili iticileri, kam mili dişlisi, subap ve gaydlar, pistonlar ve segmanlar, silindir yuvaları, bağlantı milleri, silindir başlığı, silindir başlık contaları, distribütör tahrik ve tüm dahili burçları kapsamaktadır.
  2. Şanzıman:Düz ve otomatik şanzımanlar (Tork Konvertörü dâhil) ve overdrive üniteleri, yağ soğutucu ve elektronik yönlendirici kapsamaktadır.(dış bağlantılar ve elektrik bağlantıları, mekatronik hariç)
  3. Diferansiyel ve Şaft:Diferansiyel ve yarım şaftları da içeren aktarma, dış aktarma şaftları, üniversal bağlantılar ve sabit hız bağlantıları kapsamaktadır.(körükler hariç)
  4. Elektrik Sistemi:Alternatör, Marş motoru, fan motoru, on-board bilgisayar, sinyal kollarını kapsamaktadır.

 

  1. Neler Garantek Garanti kapsamında değildir?

Garantek Garanti her durumda normal aşınma, normal yıpranma, normal eskime ya da hatalı kullanma veya ihmal sonucu olarak arızalanan parçaları kapsamaz. Fonksiyon kaybı olmaksızın oluşabilecek ses vb. şikayetleri, yaşa ve kilometreye bağlı oluşabilecek doğal performans azalmaları da bu program kapsamında değerlendirilmeyecektir.

 

  1. Garanti paket fiyatları nedir? Nasıl belirlenir?

Yönetmenlik dâhilinde yer alan 3 ay 5.000 Km için yukarıda ki parçaları kapsayan paketlerin satış fiyatlarını içermektedir. Fiyat belirlemede ki kıstas aracın motor hacmidir.

 

  1. Garanti paketi satışı gerçekleşmiş araçta arıza olması durumunda ne yapılması gerekmektedir?

Araç arızası durumunda: 0850 471 50 55 numaralı hat aranarak durum bildirilecektir. Garanti kapsamı devreye girip çekici hizmeti verilerek araç en yakın yetkili servise çekilecektir. Eğer arıza garanti kapsamında ise çekici hizmeti dâhil tüm arızalar giderilecektir.

 

Arıza Durumunda Yardım Teminatları

Garantek Garanti Programına dahil olan aracınızda arıza meydana gelmesi ve arızanın Garantek Garanti kapsamında olması durumunda araç sahibi Garantek Asistans Hizmetleri tarafından sunulan aşağıdaki tabloda belirtilen yardım teminatlarını kullanabilecekdir.

Arıza Halinde Yardım Teminatları

 

 

Aracın çekilmesi

(Araç yürür durumda değil ise)

En yakın Anlaşmalı Servise Sınırsız
Yol kenarı yardım organizasyonu Şehir içi Sınırsız
Aracın geri getirilmesi için seyahat Sınırsız
Aracın emanet ve muhafazası Sınırsız
Acil mesajların iletilmesi Sınırsız
Psikolojik Destek Sınırsız

 

 

Arızanın, araç sahibinin ikamet ettiği şehir (Daimî İkametgâh veya araç plakasının bağlı olduğu şehir) dışında meydana gelmesi ve onarımın 1 (Bir) iş gününü aşması durumunda seçimli asistans hizmetleri Konaklama Max. 2 Gece 3 Yıldızlı Otel*
Daimî İkametgâha geri dönüş veya yolculuğa devam Sınırsız**
Seyahate devam amaçlı araç temini Max. 2 Gün C Segment

 

* Bulunulan şehirde 3 yıldızlı otel yok ise 4 yıldızlı otel

**Daimî İkametgâha olan mesafe 500Km altında ise otobüs, 500Km üstünde ise

ekonomi sınıfı uçakile seyahat