Şanlıurfa Oto Galericiler Kooperatifi Başkanı ve Bozkurt Otomotiv işletmesinin sahibi Mehmet Yaşar Bozkurt Röportajı

Çok uzun zamandır galericilik işiyle uğraşıyorum ve sonradan Şanlıurfa Oto Galericiler Kooperatif Başkanı oldum. Galericilik bazı yönleriyle çok kolay bazı yönleriyle çok zor bir meslektir. Bizim işimizde güven ve kalite çok önemli. Eskiden araç ekspertizi diye birşey yoktu araç alırkende satarken de aracı gider bir tamirciye kabaca gösterir öyle alır öyle satardık. Şimdi ekspertiz firmaları var ve bizim işimizi çok kolaylaştırıyor. Bizim iş yükümüzü onlar almış oluyor. Bu firmaların başında tabii ki Umran Bağımsız Araç Ekspertiz firması geliyor bizim için yaptığı iş ve verdiği hizmet gerçekten de çok iyi.

Umran Bağımsız Araç Ekspertiz firmasının yeni bir uygulaması olan UZAKTAN EKSPERTİZ uygulaması, bizim gibi araç alım satımı yapan insanlar için büyük bir nimet, bunun değerini ancak uzun yıllar galericilik yapmış insanlar bilir. Bir araba almak için başka bir şehirde gidip alacağımız aracı istediğimiz gibi bulamadığımız zamanlar oldu bu yüzden bu uygulama bizi de çok mutlu etti.

Bize zaman kazandıran, maddi yönden faydası olan ve en önemlisi alıcı ve satıcı arasında güven bağı kuran uygulama herkesin işine yarıyor. Tüm Umran Bağımsız Araç Ekspertiz ailesine verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum.

Şuanki galericiler sitemiz yapıldığı zamanlar kentin dışındaydı tabi ama kent genişleyip büyüyünce bizim sitemizde kent içinde kaldı. Evren Sanayi Sitesi’nın yanında inşaatı devam eden Yeni Oto Galericiler Sitesi’nin kaba inşaatının bittiğini kaydeden Bozkurt, burasının altyapı sorununun gerekli kurumlarla görüşülerek en kısa zamanda çözülecek. İnşallah mevsim elverirse sitenin altyapı sorunu çözülecek. Altyapı işlemlerinin tamamlanmasının ardından 7-8 ay içerisinde inşaatların kapı pencere gibi ince işlerini de yaptıracağız. Umarım Şanlıurfamıza yakışır bir tesis yapıp teslim ederiz. Hem halkımız çok güzel bir ortamda alışverişini yapar, hem de esnafımız güzel bir ortamda ticaretini yapar. Sitemiz şimdiden halkımıza hayırlı, uğurlu olsun.