Umran Diyarbakır Servis Müdürü Orhan Özberber Röportajı

DİYARBAKIR’IN EN FAZLA TERCİH EDİLEN EKSPERTİZ MERKEZİ

Orhan Bey

Umran Ekspertiz Diyarbakır şubesi 2016 Mayıs ayında faaliyete başladı. Temel ilkemiz olan Bağımsızlık ve Tarafsızlık ilkesi ile Diyarbakır’da müşterilerimize sunduğumuz kaliteli hizmetin karşılığında, Galerici esnafımız ve diğer müşterilerimiz ekspertiz ihtiyaçlarını firmamızdan karşılayarak Diyarbakır’da en fazla tercih edilen Ekspertiz firması olmamızı sağladılar. Bizlere bu gururu yaşatan müşterilerimize teşekkür ederken, bu güvenin sürdürülmesi adına üzerimize düşen sorumluluklarında farkında olduğumuzu bildirmek isterim.

Alıcı ve Satıcı güven duyuyor

Umran Oto Ekspertiz Diyarbakır şubemizden Ekspertiz hizmeti alan müşterilerimiz kullandığımız teknoloji, işlerinde uzman personelimiz ve modern tesisimizde yapılan ekspertiz işlemleri neticesinde hazırlanan rapor ile ilgilendiği araç hakkında elde ettiği bilgiler neticesinde güvenle ticaretini gerçekleştiriyor.

Galerici esnafımız hizmetlerimizin tamamından faydalanıyor.

İlimizde araç alım-satımı yapan galerici esnafımız sattıkları araca ekspertiz yaptırmak isteyen müşterilerini şubemize güvenle yönlendirmelerinin yanı sıra, satmak üzere kendilerine alacakları araçları da satın almadan önce ekspertiz yaptırmayı tercih etme oranı hızla artış göstermektedir. Buna bağlı olarak Sektörde yalnızca Umran Oto Ekspertiz merkezlerinin Galerici Esnafına özel bir hizmeti olan Plus Card kullanımı da aynı oranda artmaktadır.

Plus Card kullanarak araç alımlarında ekspertiz hizmeti alan esnafımız indirimli ekspertiz yaptırmanın yanında, aracı alırken elinde bulunan ekspertiz raporumuz sayesinde pazarlık kuvveti artmakta ve aracı daha uygun fiyata alarak daha fazla kâr etme şansına sahip olmaktadır. Ayrıca esnafımızın aracı alırken ekspertiz yaptırmasının en önemli avantajlarından biri de aracı aldıktan sonra kârını düşürecek ya da zarar ettirecek arızaları önceden görebilmesidir. Esnafımızın birçoğu geçmişte gol yemek olarak adlandırdığı bu olayla birkaç defa karşılaştığını ve aracı sattığı fiyatın, yaptığı masrafı karşılamadığından zarar ettiklerini zaman zaman dile getirmektedir.

Uzaktan Ekspertiz hizmetimiz de esnafımız tarafından çok rağbet görmektedir. Bu hizmetimiz sayesinde Diyarbakır’dan ayrılmadan şehir dışından alacakları aracı diğer şubelerimizde ekspertiz yaptıran esnafımız aracın, satıcının beyan ettiği gibi olup olmadığını kolaylıkla tespit ederek gereksiz ulaşım ve konaklama masrafları yapmaktan kurtulmaktadır.

Web Araç Sorgulama hizmetimiz de yoğunlukla kullanılmaktadır. Esnafımız şubemizde ekspertizini yaptırmış olduğu tezgahındaki aracı için telefonla şehir içinden ya da şehir dışından müşterisi aradığında umranoto.com.tr web sitesinden aracın plaka ya da şaşe numarasının son altı hanesi ile aracın ekspertiz raporunu görebileceklerini belirtiyor, rRaporu inceleyen alıcı aracı satın alma konusunda kararını rahatlıkla vererek esnafımızın satışlarına katkı sağlanıyor. Ayrıca tezgâha araç alacakları zaman da esnafımız web sitemizi ziyaret ederek aracın Umran Oto Ekspertiz Merkezlerinde ekspertizinin yapılıp yapılmadığını kontrol ederek alım yapmaktadır.