Umran Oto Ekspertiz Bursa Bayi Türkay Ağbulak Röportajı

EN İYİ ARAÇ İHTİYACINIZI KARŞILAYAN ARAÇTIR

Otomobil sahibi olmak; Her Vatandaşın hakkıdır, ister büyük bir şehirde ister küçük bir kasabada yaşıyor olalım, bir aracımızın olması, ihtiyaçlarımızı karşılamamız, yakınlarımızı ziyaret etmemiz, farklı yerlere ulaşmamız, ulaştığımız yerleri keşfetmemiz, farklı insanlarla tanışmamız gibi eylemlerimiz bizlerin mutlu ve özgür olmamızı hissettirecektir. Bu tür ihtiyaçlarımızı karşılaya bilmemiz içinde bütçemiz dahilinde bir araba satın almak üzere araştırma yapmamız gerkmektedir. Ilk kez kullanacağımız 0 kilometre araç veya kullanılmış, ihtiyaçlarımızı karşılaya bilecek 2. el araba almak için düşünceye başlarız; peki 2. el otomobil alırken nelere dikkat etmemiz gerekiyor?
Burada bilmeniz gereken detay, en iyi arabanın aslında sizin ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayan araba olduğudur. yakıt masrafından çekinmeyen otomobil alıcısı için benzinle çalışan, yüksek beygirli bir otomobil en iyi tercih olabilir. yakıt masrafından çekinmek zorunda olan bir başka otomobil alıcısı için ise dizel araçlar en doğru seçim olabilir.
Bu noktada sizin yapmanız gereken şey, alacağınız arabayı nasıl kullanacağınız, aylık yakıt masrafına ayıracağınız bütçe, alacağınız ikinci el için planladığınız rakam aralığı, uzun yola ne sıklıkla çıkacağınız, ailenizin ihtiyaçları konusunda bir çerçeve çizmektir. Ondan sonra da ortaya çıkan çerçeveye göre ikinci el araba seçimine yönelebilirsiniz.
İkinci el bir otomobil daha önce kullanıldığı için hasar görmüş ya da yıpranmış olabilir. çünki o otomobili, fabrikadan çıktıktan sonra ilk kullanan siz değilsiniz. Alacağınız söz konusu otomobilde (Motor, Kaporta, Elektronik vs.) hasarların, masraf çıkarmayacak, aracın performansını etkilemeyecek, aracın ömrünü kısaltmayacak nitelikte olup olmadığı konusu araştırılmalıdır.
Bu konuda, size online olarak geniş bir seçenek ağı sunan güvenli ikinci el araba ekspertiz merkezleri olan www.umranoto.com.tr sayfasından bulunduğunuz ilde alacağınız araca kolayca gönül rahatlığıyla baktırabileceğiniz Umran Araç Ekspertiz Merkezleri şubesini tespit ederek, gönül rahatlığıyla baktıra bilirsiniz. Satın aldığınız araçta ekspertiz raporundakinden farklı bir bilgi söz konusu olursa 7 gün içinde iade hakkı sunar. Böylece zaman kaybetmek zorunda kalmazsınız.
Ayrıca motorlu taşıtların motor ve şasi numarası adlarıyla bilinen iki önemli kimlik numarası vardır. İkinci el aracı alırken kasanın iç kısmındaki şasi numarasına ve motorun üzerindeki motor numarasıyla, umran www.umranoto.com.tr/ adresinden bakarak, aldığınız veya alacağınız otomobilinizin geçmişi ile ilgili ekspertiz raporu alınıp alınmadığını sorgulayarak otomobilinizin herhangi bir parçasında değişimin olup olmadığını öğrene bilirsiniz.
İkinci el araba aldıktan sonra devlet eliyle zorunlu kılınmış olan Trafik Sigortası ve isteğe bağlı olan Kasko Sigortasını yaptırmayı ihmal etmeyin. Aracın sizden önceki sahibi tekrar bir araba almayı düşünmüyorsa ve siz de kabul ederseniz yaptırdığı ve poliçe geçerlilik süresi devam eden Kasko ve Trafik Sigortalarını sizin üzerinize devir edebilir ve sizde devralabilirsiniz.