Araç Expertiz Computest İşlemi

Computest, ikinci el araç alım satım işlemleri sırasında, satış öncesinde aracın tüm mekanik parçalarının kontrol edilmesine verilen isimdir. Bu işlem sonrasında aracın genel durumu ile ilgili detaylı bir raporlama sunularak araç sahibinin ve alıcının satış işlemleri sırasında herhangi bir zarar görmesini engeller. Aracın tam anlamıyla kontrolünün yapılmış olmasını sağlamak adına Computest işlemi yapılmalıdır.

Bilgisayarlı Oto Ekspertiz ya da Bilgisayarlı Oto Test olarak da adlandırılan bu işlem sırasında araç gerekli cihazlara bağlanarak bir dizi testleri yapılır, bu testlerin incelenmesi ve raporlanması sonucunda hizmet tamamlanmış olur. 

Umran Bağımsız Araç Ekspertiz Merkezlerimizde, rahatlıkla yaptırabileceğiniz bu test sayesinde içiniz rahat, güveniniz tam bir şekilde araç alım-satım işleminizi yapabilirsiniz.

Neden Computest Yapılmalıdır?

Umran Oto Ekspertiz merkezlerinde yaptıracağınız Computest işlemi sırasında aracın; parçalarının ve işlevlerinin performansları kontrol edilir. Bu işlemler sırasında aracın sunduğu performans ve diğer tüm parametreler değerlendirilerek sunum içerikli bir rapor hazırlanır. Raporların hazırlanması sırasında kullanılan tüm test cihazları ve malzemeler, son teknoloji olup, çıkan sonuçlar şeffaf ve doğru bir şekilde müşteriye aktarılır. 

Test yaptırmadan aldığınız bir aracın çıkardığı bir sorun sonucunda, maddi ve manevi zarara uğrayabilirsiniz. Bu ve benzeri durumların yaşanmamasını isteyerek, titizlikle aracın tüm parçalarını incelediğimiz ve detaylarını doğru bir şekilde sizlere aktardığımız bu işlemi, tüm araç alım-satım işlemlerinizde yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Size sunulan rapor sayesinde kafanızda bir soru işareti kalmayacak şekilde, doğru yönlendirmelerle araç alım-satım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Computest İşlemi Ne Kadar Sürer?

Umran Ekspertiz Merkezlerinde yaptıracak olduğunuz oto ekspertiz hizmetlerinde, bayi yoğunluğuna göre değişmekte olan Computest işlem süresi, ortalama 20-35 dakika arasında olmaktadır. Uzman kadrosu ile köklü bir şekilde yapılanmış olan firmamız, oto ekspertiz hizmetini en doğru şekilde yapmayı ve müşterilerinin memnuniyetini sürekli arttırmayı kendine hedef edinmiştir.

TSE belgeli araç ekspertiz merkezlerimizde ekspertiz yaptıracağınız her aracın aynı anda birden fazla ve alanında profesyonel personeller kontrolünü sağlamaktadır. Tamamen teknolojik bir altyapı ile hazırlanmış olan servis alanlarımız, karışıklığa sebebiyet verebilecek her şey için bir çözüm üretmiş ve en kısa sürede sizlere bu hizmeti sunmak için en uygun ortamı yaratmıştır.